Başkan'ın Mimarı

27.12.2015  

Her Başarılı Erkeğin Arkasında Bir Kadın Vardır

Aileyi omuzlayan hanımlar, erkeğin başarısının asıl mimarlarıdırlar. Onların kocalarına verdikleri moral, varılacak yere ulaşma adına, erkeğin ruh dünyasında ihtiyaç duyduğu ana motivasyon kaynaklarından birisidir.

Halk dilinde ‘Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır’ diye çok bilinen bir söz vardır.

Bu gün geçmişimize baktığımızda tamda bu söz Belediye Başkanımız Muhittin Güney’e söylenmiş diyebiliriz.

Eşi Avukat Ayşe Güney, 2014 yılında Yerel Seçimlerin start vermesiyle birlikte her alanda Muhittin beyin yanında yer aldı. Tüm köy ziyaretlerinde Annelerimizin, Ninelerimizin ellerinden öptü, dizlerinin dibinde onları dinledi. Yapılan bütün ev ziyaretlerinde eşinin yanında ev hanımları ile sohbetlerde bulundu. Kimin yeni doğmuş çocuğu var ise hoş geldin bebek ziyareti, şifa bekleyen hastalara dualar, büyüklerini, küçüklerini, akrabalarını hakkın rahmetine uğurlayan cenaze sahiplerine başsağlığı ziyareti, yeni evlenen çiftlerin kına ve nikah merasimlerine, askere giden genç kardeşlerimizin asker kınalarına, fakir insanların sofralarına kadar bir el uzandı.

İşte bunların başında başarılı bir erkek vardı Başkan Muhittin Güney fakat bu kadar yükün altında arkandan bir destek olmadığında başarılı olamazsın. Bu yoğunlukta evini eşini ve çocuklarını ihmal etmemek mümkün değildir. Evin hanımı bu zor zamanlarda eşinin hedeflediği noktaya ulaşmasına odaklanmış, küçük meseleleri gündem haline getirmeyip, eşini ve evliliğini yıpratmamış tam tersine kendisine moral vererek yürümesi gereken asıl noktaya eşini yöneltmiştir. Aileyi omuzlayan hanımlar erkeğin başarısının asıl mimarlarıdırlar.

Bizde diyoruz ki; iyi ki varsın Ayşe Güney,

Başkan’ın Mimarısın Ayşe Güney.

Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yapın

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.