Denge Kuruldu

12.1.2016  

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü ile yakın zaman önce mutabakata vararak iki ilçenin kardeş şehir olması kararını almışlardı. Bu karar iki belediyenin meclisleri tarafından onaylanarak iki ilçenin kardeş şehir olmasına karar verildi.

Bu kardeşliğin anlaşmasının imzalanması ve iki ilçenin dostluk bağlarının sağlamlaştırılması için 12-15 Ocak 2016 tarihlerinde Kızılcahamam'dan bir heyet ile Kıbrıs Gezisi gerçekleştirilecek.

İki ilçenin kardeşliğinin temellerinin atılacağı bu geziye ilçemizden, Belediye Başkanımız Muhittin Güney ve eşi Ayşe Güney, İlçe Kaymakamımız Mehmet Yıldız ve eşi Şenel Yıldız, Belediye Başkan Yardımcımız Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yıldız ve eşi Ak Parti Kızılcahamam Kadın Kolları Başkanı Fatma Yıldız, Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen ve eşi Ali Ergelen, Belediye Meclis Üyeleri Kemal Öztürk, Murtaza Güngör, Yusuf Şengül, İsa Sever, Günaydın Yüce ve Murat Can katılacaktır.

Kardeşlik protokolünün imzalanacağı gezide Paşaköy Belediyesi ziyareti, Din İşleri Başkanı ile görüşme, Girne Müftüsü ile görüşme, türbe ve önemli yerlerin ziyaretleri gerçekleştirilecektir.

Almanya Weilburg Belediyesi, Kosova Cumhuriyeti Mamuşa Belediyesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Paşaköy Belediyesi ile üçüncü kardeş şehir ahitleşmesi imzalamamız aklımıza Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir olur garip olur, İki olur rakip olur, Üç olur denge olur, Dört olur bereket olur” sözü gelmektedir. Haydi Kızılcahamam hangi dördüncü kardeş şehrimiz bereketi getirecek bekleyip göreceğiz.

Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yapın

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.