UNESCO'ya Aday 2 Yeni Proje

24.1.2016  

Kızılcahamam Belediyesinden bir proje daha ilçemize kazandırılıyor.

Belediye Başkanı Muhittin Güney Ak Parti Ocak ayı ilçe danışma toplantısında yaptığı sunumda ilçemize 2 yeni projenin hazır olduğu ve pazartesi günü ihalesinin yapılarak hızlı bir şekilde inşaat yapım işine başlanılacağının müjdesini verdi.

Projenin ana amacının, ilçedeki ender bulunan ve görsel güzelliğiyle üst düzeyde olan doğal-kültürel jeositlerin koruma altına alınması, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtarak jeoturizmin hareketlendirilmesini hedeflemektir. UNESCO’NUN DÜNYA MİRASI LİSTESİNDE BULUNAN TÜRK TARİHİ ESERLER listesine yapmış olduğumuz JEOPARK MÜZESİ VE ABACI PERİBACALARI JEOSİTİ REKREASYON VE PEYZAJ PROJESİ ile girebilmektir.

İnşallah biz hep beraber bu çalışmamızı sözlü değil yazılı olarak kağıtlara belgelere döktüğümüz takdirde Dünyanın en büyük üyesi olan UNESCO gibi turizm listelerinde bir çığ açarak bütün dünya ülkelerini ilçemize getireceğiz.

Yapacağımız bu çalışma şimdiden ilçemize, Ankaramıza ve Ülkemize hayırlı olsun.

JEOPARK MÜZE BİNASI

YENİCE MAHALLESİ 725 ADA 2 PARSEL ÜZERİNDE

1 BODRUM - ZEMİN KAT VE 2 NORMAL KATTAN OLUŞAN JEOPARK MÜZE VE KÜLTÜR BİNASI İÇERİSİNDE

KAPALI OTOPARKI BULUNAN - TOPLAM 2158 M2 KULLANIM ALANI - BODRUM KAT : 700,28 M2 - ZEMİN KAT: 566,35 M2 - 1 NORMAL KAT: 446,90 M2 - 2 NORMAL KAT : 445,40 M2 - İÇERİSİNDE  149,21 M2 KAFETERYA +  467,75 M2 SERGİ ALANI VE NUMUNE HAZIRLAMA ODALARI  +  117,59 M2 100 KİŞİLİK KONFERANS SALONU + 119,32 M2 JEOPARK KÜTÜPHANESİ - AYRICA YÖNETİM ODALARI VE GENEL ARŞİV ODASI BİNA ÖNÜ PEYZAJ ÇALIŞMASI BULUNMAKTADIR

KIZILCAHAMAM ABACI PERİBACALARI JEOSİTİ REKREASYON VE PEYZAJ PROJESİ

Yapılması planlanan rekreasyon ve peyzaj çalışması 9650 m2 lik alanı kapsamaktadır. 5400 m2 çim alana sahip olan projede 20 farklı türde 629 adet bitki mevcuttur. Proje içerisinde yürüyüş yolları, engelli dostu gezinti yolu, jeolojik oluşumları bütün olarak inceleyebilmek için tasarlanmış 2 adet seyir terası, çocuklu misafirlerin rahat vakit geçirebilmeleri için tasarlanmış çocuk oyun grubu, görsel zenginlik katması için 172,5 m2 alan üzerine tasarlanmış şelaleli yapay gölet, 4 adet kamelya, dinlenme alanları, Jeopark tanıtım panoları, idari bina, wc ve kafeterya bulunmaktadır.

Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

 • Mustafa Özdemir

  28 Ocak 2016 Perşembe

  Kadir bey rumuzlu vatandaş, sen nerede yaşıyorsun ilçe halk kütüphanesi belediye binasının içerisinde mevcut günlük öğrenciler ve halkımız hizmet almaktadır. Laf olsun diye yorum yapma.

 • Mustafa Özdemir

  28 Ocak 2016 Perşembe

  Kadir bey rumuzlu vatandaş, sen nerede yaşıyorsun ilçe halk kütüphanesi belediye binasının içerisinde mevcut günlük öğrenciler ve halkımız hizmet almaktadır. Laf olsun diye yorum yapma.

 • Kadir Bey

  24 Ocak 2016 Pazar

  JEOPARK KÜTÜPHANESİ YERİNE İLCE HALK KUTUPHANESİ YAPİN.VATANDAŞ TAŞLARIMI OKUYACAK.

Yorum Yapın

Bu habere (3) yorum yapılmıştır.