Kaymakamlık Voleybol Turnuvası Kayıtları

27.1.2016  

Kızılcahamam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün düzenlediği "Kurumlararası Kaymakamlık Voleybol Turnuvası" kayıtları başlıyor.

İlçemizde Kurumlararası kaynaşma, dostluk ve arkadaşlığın pekiştirilmesi amacıyla  “Kaymakamlık Kupası Kurumlararası Voleybol Turnuvası” yapılması planlanmıştır. 

100.YIL KAYMAKAMLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASI TALİMATI

1-İlçemizde bulunan tüm kamu kurumları kendi isimleri altında turnuvaya katılabileceklerdir. Müsabakaya katılabilecek kadar yeterli personeli olmayan kurumlar birleşerek turnuvaya katılabilirler (Örnek: PTT-Tapu Md. Bütün sporcular 18 yaşını tamamlamış olmalıdır. Takımlar en az 8, en fazla 12 oyuncu ile oluşturulacaktır. Takım listeleri teslim edildikten sonra ekleme yapılmayacaktır. Turnuvaya katılacak kurumlar öncelikle kendi personellerinden takım oluşturacak, personelleri yeterli olmayan kamu kurumları, başka kamu kurumlarından 2 oyuncu, Kızılcahamam da ikamet etmesi ve 18 yaşını tamamlaması kaydıyla kurum harici 2 oyuncu transfer edebileceklerdir.

2-Her takım listesi için ilgili kurum amirinin imzası gerekmektedir. Turnuva başında verilen oyuncu listesi turnuva sonuna kadar geçerli olacaktır.

3-Formasız müsabakalara katılım olmayacaktır. Turnuva boyunca oyuncuların forma numarası sabit olacaktır. Her kurum formalarını kendileri temin edecektir. Formalarda sırt ve göğüste numaralar olacaktır. Formalarda sponsor reklamı bulunabilir. Müsabakalar 6 kişiyle oynayacaktır. Müsabakalara salona uygun spor ayakkabısı ile çıkılacaktır.

4-Müsabakalara katılan sporcuların, Nüfus cüzdan fotokopisi ve Sağlık raporu (Sağlık Raporunda Spor yapmasında bir sakınca yoktur ibaresi gerekmektedir)tertip komitesine teslim edilmelidir.

5-Maçlar kazanılmış 3 set üzerinden oynatılacaktır. Takımların başında bir sorumlu bulunacak sahaya başka kimse alınmayacaktır. Her maç listesinin altında sorumlu kişinin imzası bulunacaktır. Turnuva boyunca 1 sporcu 1 takım adına müsabakalarda yer alabilir. Müsabakalara katılım sayısı göz önünde bulundurularak gruplar oluşturulacak ve maçlar grup usulüne göre oynanacaktır. Puan eşitliğinde 2’li averaj ve 3.lü averajlar göz önüne alınacaktır.

6- Müsabakaya katılacak olan takımlar müsabakadan 15 dakika önce spor salonunda hazır bulunacaklardır. Müsabaka başlama saatinden sonra 15 dk içinde salonda hazır bulunmayan takım hükmen yenik sayılacaktır. Takım listelerini kaptanlar müsabaka öncesi imzalayıp hakem komitesine verecektir.

 7-(14 Mart 2016) tarihinde başlayacak olan müsabakalar Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda yapılacaktır. Müsabakalarda ilk maçların saat 16:00 da ikinci maçların ise 17:00 de oynanması öngörülmektedir.

8-Turnuva boyunca güvenlik önlemleri İlçe Emniyet Müdürlüğü, sağlık ile ilgili tedbirler de Kızılcahamam İlçe Sağlık Müdürlüğünce alınacaktır.

9-Turnuvada hakem görevlendirmesini Hakem Komitesi yapacaktır.

10-Müsabakalarda Türkiye Voleybol Federasyonu müsabaka yönetmeliği ve oyun kuraları geçerlidir, ancak hükmü bulunmayan hallerde Organizasyon Komitesi karar verecektir.

11-Müsabakalar sırasında herhangi bir konuya ilişkin itiraz edilmek istenirse takımlar dilekçe ile ve belirtilen hesap numarasına 50 tl itiraz ücreti yatırarak itiraz edebileceklerdir. İtirazlar haklı görülürse ücret iade edilecektir. İtirazlar teknik komite tarafından incelenecek ve komitenin aldığı kararlar nihai olacaktır.

12-Dereceye giren ilk üç takıma kupa, sporcularına madalya verilecektir. Ayrıca; En iyi forma tasarımı, En centilmen takım, en centilmen oyuncu, en iyi servis atan oyuncu ,en iyi pasör, en iyi smaçör ve en değerli oyunculara belge verilecektir. Diğer takımlara katılım belgesi verilecektir.

13-Turnuvaya katılım bedeli olarak Kızılcahamam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Halkbank Kızılcahamam Şubesi 0215-06000005’no'lu hesabına takım ismi yazdırılmak suretiyle 150.00 TL yatırılacaktır.

14-Turnuvaya katılacak takımların, Kurum Amirlerince onaylanmış listelerini, sağlık raporu, nüfus cüzdan fotokopisi, banka dekontu dosyalanmış olarak 08 Mart 2016 günü saat:16:00’ ya  kadar Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir. Kura çekimi 10 Mart 2016 günü saat 14.00 de İlçe Stadyumunda yapılacaktır.

Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yapın

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.