Kaymakamlık Futbol Turnuvası Kayıtları

27.1.2016  

Kızılcahamam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün düzenlediği "Kurumlararası Kaymakamlık Futbol Turnuvası" kayıtları başlıyor.

İlçemizde Kurumlararası kaynaşma, dostluk ve arkadaşlığın pekiştirilmesi amacıyla  “Kaymakamlık Kupası Kurumlararası Futbol Turnuvası” yapılması planlanmıştır. 

100.YIL KAYMAKAMLIK KUPASI FUTBOL TURNUVASI TALİMATI

 

1-İlçemizde bulunan tüm kamu kurumları kendi isimleri altında turnuvaya katılabileceklerdir. Müsabakaya katılabilecek kadar yeterli personeli olmayan kurumlar birleşerek turnuvaya katılabilirler (Örnek: PTT-Tapu Md. Vb.). Takımlar en az 9, en fazla 14 oyuncu ile oluşturulacaktır. Takım listeleri teslim edildikten sonra ekleme yapılmayacaktır. Turnuvaya katılacak kurumlar öncelikle kendi personellerinden takım oluşturacak, personelleri yeterli olmayan kamu kurumları, başka kamu kurumlarından 2 oyuncu, Kızılcahamam da ikamet etmesi ve 18 yaşını tamamlamış olması kaydıyla kurum harici 1 oyuncu transfer edebileceklerdir.

2-Her takım listesi için ilgili kurum amirinin imzası gerekmektedir. Turnuva başında verilen müsabaka listesi turnuva sonuna kadar geçerli olacaktır.

3- Formasız müsabakalara katılım olmayacaktır. Turnuva boyunca oyuncuların forma numarası sabit olacaktır. Her kurum formalarını kendileri temin edecektir. Formalarda sırt ve göğüste numaralar olacaktır. Formalarda sponsor reklamı bulunabilir. Takımlar müsabakalarda 5+1=6 (Kaleci dahil) kişiyle oynayacaklardır. Sporcular halı saha ayakkabısı kullanabilirler. Krampon kullanamazlar.

4-Müsabakalara katılan sporcuların, Nüfus cüzdan fotokopisi ve Sağlık raporu (Spor yapmasında bir sakınca yoktur ibaresi ile)vermeleri zorunludur.

5- Grup müsabakaları 25'er dakikalık 2 devre halinde, yarı final ve final maçları ise 30'ar dakikalık 2 devre halinde oynanacaktır. Devre arası 5 dakika olacaktır. Maçın uzatmaya gitmesi durumunda 5’er dakikalık 2 devre daha oynanacaktır. Beraberliğin bozulmaması durumunda önce penaltı atışları, daha sonrasında ise seri penaltı atışları yapılacaktır.

6- Bir müsabakada en fazla 3 oyuncu değiştirilebilecek, değişen oyuncu tekrar oyuna giremeyecektir. Her maç listesinin altında sorumlu kişinin imzası bulunacaktır. Turnuva boyunca 1 sporcu 1 takım adına müsabakalarda yer alabilir.

7-04/04/2016 tarihinde başlayacak olan müsabakalar Kızılcahamam Belediyesi Kirmir Spor Kompleksi Halı Sahasında yapılacaktır.(Yüzme Havuzu Arkası) ilk maç saat:15:00 ikinci maç saat:16:00' da yapılması öngörülmektedir.

8-Müsabakalara katılacak olan takımlar müsabaka başlamadan 15 dakika önce spor sahasında hazır bulunacaklardır. Müsabaka başlama saatinden sonra 15 dk içinde sahada hazır bulunmayan takım hükmen yenik sayılacaktır. Takım listelerini kaptanlar müsabaka öncesi imzalayıp hakem komitesine verecektir.

9-Müsabakalar 3 puan sistemine göre değerlendirilecektir. Gurup müsabakalarında Takımlar arasında puan eşitliği halinde takımlar arasında ikili, genel averaj daha çok gol atan ve centilmenlik uygulaması ile galip belirlenecektir. Averaj hesaplarında grup sonuncusuyla yapılan mücadele değerlendirilmeyecektir. Bir takımın çekilmesi halinde oynadığı ve oynayacağı bütün takımlar hükmen galip ilan edilecek ve skorlar 3-0 olarak tescil edilecektir.

10-Turnuvaya katılacak takımların sayısına göre gruplar oluşturulacak, müsabakalar grup esasına göre yapılacaktır. Turnuvada hakem görevlendirilmesi Hakem Komitesi tarafından yapılacaktır.

11-Müsabaka süresince bir takımdan 3 oyuncu kırmızı kart görürse müsabaka sona erer. Oyuncuları kırmızı kart gören takım hükmen yenik sayılır ve kırmızı kart gören sporcu bir maç ceza alır. Müsabakalar sırasında herhangi bir konuya ilişkin itiraz edilmek istenirse takımlar dilekçe ile birlikte 50 tl itiraz ücretini belirtilen banka hesabına yatırarak itiraz edebileceklerdir. İtiraz haklı bulunursa ücret iade edilecektir.

12-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma kupa ve madalya verilecek olup bunun yanında, en iyi forma, en centilmen takım, en centilmen oyuncu, en iyi kaleci, gol kralı ve en değerli oyuncu belgeleri verilecektir.

13-Talimatta bulunmayan daha sonra doğabilecek bütün konularda karar alma yetkisi Tertip Komitesindedir.

14-Turnuva boyunca güvenlik tedbirleri Emniyet Müdürlüğü, sağlık ile ilgili tedbirler de Kızılcahamam İlçe Sağlık Müdürlüğünce sağlanacaktır.

15-Turnuvaya katılım bedeli olarak Kızılcahamam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Halkbank Kızılcahamam Şubesi 0215-06000005’no'lu hesabına takım ismi yazdırılmak suretiyle "Kaymakamlık Kupası Kurumlar arası Futbol Turnuvası’na katılım bedeli olarak 200.00 TL yatırılacaktır.

16-Takımlar Kurum Amirlerince onaylanmış listelerini, kimlik fotokopilerini, sağlık raporları (spor müsabakalarına katılabilir ibaresi ile alınacak) ve banka dekontu ile birlikte dosya halinde 25/03/2016 günü saat 17:00 'a kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.28/03/2016 tarihinde takım kaptanlarının da hazır bulunacağı ilçe stadyumunda kura çekimi yapılacaktır. 

Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yapın

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.