Kızılcahamam'a Kongre Merkezi

2.11.2016  

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY Kasım ayı meclis toplantısında yeni Kongre Merkezi Projesini gündeme getirdi.

Adliye karşısında Sosyo Kültürel Tesis Alanı olarak gözüken 730 Ada 15 Parsel üzerinde bulunan arsanın üzerine Kongre Merkezi projesini hazırlattığını anlatan Güney, projenin büyük bir titizlikle hazırlandığını ilçemizin eksikliği olan ve ihtiyaç duyulan birimlerin bu proje ile hayata geçeceğini vurguladı.

İlçemizde büyük bir konferans salonu eksikliğimiz var, mevcut belediye nikah ve toplantı salonumuzun kapasitesi ikiyüz kişilik okullarımızın, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer kurumlarımızın yapmış olduğu programları karşılamamaktadır. Bu vesile ile biz beşyüzyirmibeş kişinin aynı anda oturarak programlarını yapacağı bir konferans salonu projesini hayata geçiriyoruz.

Yine kongre merkezimizin içerisinde dört dükkânın yer alacağı, öğrencilerimizin ve halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek kütüphane ve yüzyirmi kişilik cep sinema salonunun ve ayrıca dört adet etüd sınıflarının olduğu bildirmek isterim. Dedi.

Bu kongre merkezi ile Kızılcahamam İlçemizde yaşayan öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın eksik olan ihtiyaçları giderilmiş olacaktır. 

Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yapın

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.