Çöp Sorunu Tarih Oldu

3.11.2016  

102 YILDIR YAPILAMAYANI “BİZ” YAPTIK

ÇÖP SORUNU TARİH OLDU.

Kızılcahamam da vahşi çöp depolama işlemi artık son buldu. Geçtiğimiz yıl çöp sorunundan dolayı “Kızılcahamam’ıda bitirir, seni de bitirir” ifadesini kullananlara yapılan hizmet ile cevap verildi.

Yıllardır çözülemeyen, derman bulunamayan çöp sorunu, artık Kızılcahamam'da tarihe karıştı.

Türkiye’nin Doğa ve Termal Cenneti olan ilçemiz Kızılcahamam, yıllardır turizm alanında Ankara’nın incisi olarak herkes tarafından beğenilen, bilinen ve ilk olarak tercih edilen bir ilçe unvanını gururla taşımaya devam etmektedir.

Doğal güzellikleri ile nam salan ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan ve 102 yıllık tarihinde bir türlü çözüme kavuşturulamayan çöp sorunu özellikle son zamanlarda doğal güzelliklerimize gölge düşürmekte idi. Belediye Başkanı Muhittin Güney, göreve geldiği günden bu yana özellikle bu konuda yoğun bir mesai harcayarak konunun çözüme kavuşturulmasını sağladı. Başkan Güney girişimleri neticesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in desteği ile çöp aktarma istasyonu projesinin çalışmaları kısa bir zaman önce başlamıştı. Yapımı hızla devam eden çöp aktarma istasyonu çok hızlı bir şekilde tamamlanarak 688 ada, 20-21-22 parsel üzerinde 4700 metrekare alana konuşlandırılarak 1 Kasım 2016 tarihi itibarı ile hizmet vermeye başladı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney,  kısa bir süre içerisinde tamamlanan tesiste, toplanacak olan katı atıkların bu istasyonda aktarılması yapılıp tırlar vasıtası ile Ankara’da bulunan  katı atık deposuna gönderileceğinin söyledi.

Kızılcahamam’da vahşi depolamanın bitileceğini  belirten Başkan Güney, Ankara Büyükşehir Belediye  Başkanı Melih Gökçek’e Kızılcahamam'da yıllardır devam eden çöp sorununu çözen bu çalışmadan dolayı teşekkürlerini sundu. Başkan, tesisin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yapın

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.