Avrupa Sallandı

17.10.2015  

Avrupa şampiyonluğunu kazanan milli güreşçimiz İsmail Hakkı Bostancı Kızılcahamam'da sevinç yaşattı.

Gürcistan'ın Tiflis kentinde 10-18 Ekim tarihlerinde yapılan İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda yıldızlar serbest stildeTürkiye 'yi temsil eden Bostancı, finalde Rus rakibini yenerek Avrupa şampiyonluğunu kazandı. Bostancı'nın şampiyon olması dolayısıyla yakınları ve Kızılcahamamlılar sevinç yaşadı.

Kızılcahamam Belediyesi güreş takımı sporcusu İsmail Hakkı Bostancı'yı şampiyonaya hazırlayan hocası Mehmet Çetin, yaptığı açıklamada, şampiyonluğun kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Antrenmanda performansından oldukça memnun olduğunu dile getiren Çetin, "Şampiyon olmak için hazırlık yapıyorduk. Grekoromen stilde Avrupa üçüncüsü olan Bostancı'nın serbest stilde şampiyon olacağına inanmıştım. Kendisi de çalışmalarının meyvesini aldı ve Avrupa şampiyonu oldu. Bizleri bir kez daha gururlandırdığı için kendisini tebrik ediyorum" dedi.

Güreşe emek verdiklerini, gençleri kahve köşelerinden alıp ata sporuna yönlendirdiklerini anlatan Çetin, "Şimdi sevincimiz daha büyük. İnşallah ileride ilçemizden Rıza Doğanlar gibi dünya ve olimpiyat şampiyonları da çıkar" diye konuştu.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney sporun her branşına destek verdiklerini, ata sporu güreşi önemsediklerini ve sporcuları ile gurur duyduğunu dile getirdi. Kızılcahamam'a Avrupa Şampiyonluğu kazandıran Milli Güreşçimiz İsmail Hakkı Bostancıyı tebrik ediyorum. Başarılarının hayatı boyunca devam etmesini temenni ederim. dedi.

Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yapın

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.